Pazar , 14 Ağustos 2022
Güncel
Anasayfa / İnternet / Google / Adsense ile Para Kazanmak

Adsense ile Para Kazanmak

Google Adsense ile para kazanmak isteyen sayısı her geçen gün artıyor. Ben de para kazanmak isteyenlere bir kaç tüyo vermek istedim. Daha önce de sitemde bu konulara değinmiştim. Şimdiki konumuzda sektörel sitelerin para kazanmada ne kadar başarılı olduğunu görececeğiz.

Sektörel Site Nedir ?

İnşaat, Mobilya, Tarım, Sanayi, İlaç gibi ticari sitelere sektörel siteler denilmektedir.

Sektörel Siteler Neden Çok Kazanır ?

Sektörel siteyi açmak için o sektör hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Herkes film sitesi açabilir. Fakat herkes tarım sitesi açamaz. Sektörel bazlı işlerin sahipleri genelde internet ile çok ilgilenmez ve bu iş sahipleri de para babaları olduklarından internete sürekli reklam verir. Eğer bir kişi bu sektörler hakkında site açarsa ciddi paralar kazanabilir.

Mesela inşaat malzemesi satan Türkiye’de büyük 50 firma olsun. 50 firma Google’da reklam rekabetine girer. Eğer siz inşaat sektörü üzerine bir site kurarsanız içeriğinizdeki kelimeler Google’da bu firmaların rekabete girdiği kelimeler olduğundan bu rekabet reklamları sitenizde yayımlanır. Onlar rekabetten dolayı tık başı 0.5$ bile ödeyebilir. Bu da size güzel bir gelir demektir.

İşte sektörel siteler az hitle iyi para kazanabilir. Mesela benim günlük 5.000’den fazla girişi olan sitem 50 kişinin girmediği blogumdan az kazanırken 50 kişinin girdiği blogum sektörel olduğundan daha çok kazanıyor.

Denemesi bedava…

Kazanmak isteyenler sektörel sitelere yönlensinler.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.586.552


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.