Çarşamba , 2 Aralık 2020
Güncel
Anasayfa / Tasarım / Adobe Photoshop’ta Şekilli Yazı Yazma

Adobe Photoshop’ta Şekilli Yazı Yazma

Ashampoo_Snap_2013.07.27_14h07m30s_001_

İyi günler arkadaşlar bugün sizlere Adobe Photoshop‘ta çeşit çeşit font yapabileceğiniz , yazılarınıza logo koyabileceğiniz ( facebook,twitter,myspace vs. ) çok kullanışlı bir siteyi tanıtacağım.

Sitemizin adı ” dafont.com ” bu sitede henüz photoshop kullanmaya yeni başlayanlar ya da tasarım yapmak isteyenler için güzel yazı fontları bulunmaktadır. Herkes için gerekli bir site olduğunu düşünüyorum, en azından tasarım konusunda kendinizi bir nebze geliştirmiş olursunuz.

Site oldukça kolay ve sade bir tasarıma sahip olduğu için zorlanacağınızı sanmıyorum. Girdiğiniz zaman sizi direk zaten yazı fontlarıyla karşılıyor. Her tarzda menü ve içeriğiyle sizler için bulunmaz bir hint kumaşı diyebilirim.

Yapılışı:

Şimdi gelelim nasıl yapıldığına üstteki menülerden istediğiniz bir başlığı seçip beğendiğiniz fontu Photoshop’a eklemek için font’un yanındaki Download tuşuna basıp o fontun içeriğini bilgisayarınıza indirin sonra Winrar olarak inecek olan dosyaya ( sonunda .ttf yazılıdır ) çift tıklayarak açın sonra karşınıza çıkan ekranda üstte Yükle butonuna tıklayın ve artık font’umuz başarı ile eklenmiştir. Sormak istediğiniz bir şey olursa memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırız.

 

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 17.769