Cuma , 25 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Adıyaman Çiğ Köftecisi

Adıyaman Çiğ Köftecisi

Çiğ Köfte, Hz. İbrahim’den bize kalan bir miras. O günden beri Anadolu topraklarında yenilegelen bir yiyecek ve aynı zamanda bir kültür. Çiğ köfte‘nin bir çok türü yapılıyor. Etli, etsiz, yumurtalı, acılı, acısız, sarımsaklı, sarımsaksız gibi.

Ankara’ya gelirseniz yolda gezerken hemen hemen her köşe başında bir çiğköfteci görmeniz de mümkün. Bu kadar yaygınlaştı bu çiğ köfte satıcılığı. Ama bunlardan en başarılısı hiç şüphesiz Adıyaman Çiğ Köftecisi oldu.

Çok farklı bir tarz yakalayan Adıyaman Çiğ Köftecisi, çiğ köftelerini dürüm usulü satmakta. İsteyenler lavaş dürüm haricinde porsiyon olarak da yiyebiliyor. Zaten çiğ köftenin içine atılan özel isotlu acı sos ile nar ekşisi çiğ köfteye mükemmel bir lezzet veriyor.

Türkiye genelinde şu an 250’den fazla bayilikleri mevcut. İşini güzel yapanın kazandığı bu devirde Adıyamanlı Çiğ Köfteci’nin başarısının devamını bekliyoruz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.476.073


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.