Perşembe , 23 Mayıs 2019
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / Adınıza Açılmış Hatlar Olabilir

Adınıza Açılmış Hatlar Olabilir

Gün geçmiyor ki cep telefonları sahtekarlıklarına bir yenisi eklenmesin. Şimdi de bizim iznimiz olmadan bizim adımıza cep telefonu hattı açıyorlar.

BTK bizi düşünmüş ve adımıza açılan yetkisiz hatların ne olduğunu öğrenebilmemiz için bir hat sorgulama merkezi kurmuş. 

3 operatördeki adınıza açılan telefon numaralarını kontrol ediyor. Ben denedim fark ettim ki Avea hattım halen açık. Yaklaşık 7-8 sene önce açtırmıştım. Nasıl olur anlamadım. Bunu da avea’ya bir kontrol ettireceğim. Siz de https://hat-sorgulama.btk.gov.tr/sorgu.php adresinden hat sorgulama merkezine ulaşabilirsiniz.

UYARI : 11899 numaralı telefondan bugün bir mesaj aldım. Bu tip mesajlara itibar etmezseniz paranız cebinizde kalır. Bu dakikası 1-2 TL civarındaki bir telefon tuzağıdır düşmeyin. Mesaj şöyle:

Adınıza açılmış kaçak hatlar olabilir. Adınıza kayıtlı cep telefonlarını öğrenmek ve oluşabilecek mağduriyetinizi önlemek için hemen 11899u arayın !

Bu mesaja itibar etmeyiniz. BTK ile hiçbir alakası yoktur.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.392.009


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.