Cumartesi , 26 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Sağlık / Adaçayı Nasıl Yapılır ?

Adaçayı Nasıl Yapılır ?

Adaçayı’nın faydalarına değinmeden nasıl yapıldığını anlatacağım. Eşimin faranjit rahatsızlığından dolayı ilgi alanıma giren adaçayı’nı demlemeyi öğrendim.

Acemi kullanıcılar şifa niyeti ile aldıkları adaçayından şifa yerine zehirlenmeye varan tehlikeler ile karşı karşıya kalabilirler.

UYARI: Adaçayı kesinlikle kaynatılmaz !

Adaçayı, nane limon kaynatılır gibi kaynatılmaz. Bu kaynatma süresi uzatılırsa adaçayı özelliğini yitirip zehirlemeye varan sonuçlar doğurabilir.

Adaçayı yapraklarını bir tatlı kaşığı içerisine sığacak şekide alın. (sadece Yapraklar, sapları değil) Standart boy su bardağına dolduracak kadar suyu kaynatın. Kaynamış su üzerine adaçayı yapraklarını ufalayarak atın. 10 dk. demlemeye bırakın ve daha sonra süzerek içiniz… Soğumasını önlemek için demleme esnasında bardağın ağzı kapatılabilir…

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.476.137


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.