Pazar , 27 Kasım 2022
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / 15 İlimize Yüksek Hızlı Tren Müjdesi !

15 İlimize Yüksek Hızlı Tren Müjdesi !

TCDD  Genel Müdürü Süleyman Karaman'dan 15 İlimize Yüksek Hızlı Tren Müjdesi !

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’dan 15 İlimize Yüksek Hızlı Tren Müjdesi !

Trenlerimiz çok yavaş derken hızlı trenler çıkmıştı, şimdi görüyoruz ki Yüksek Hızlı Trenler piyasada… Üstelik 15 il de.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ın yaptığı açıklamaya göre; 2016 yılına kadar 15 ilin daha Yüksek Hızlı Trenden (YHT) yararlanacak ve projeler tamamlandığında Türkiye’nin yarısı trenlerle seyahat edecek.

Haber ayrıntıları:

Ankara-İzmir YHT projesi kapsamında Afyonkarahisar’dan geçecek hat ve inşa edilecek iki istasyon ile YHT birleşme alanı çalışmalarının hazırlıklarıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Karaman, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Balkanlıoğlu, kabulünde, konumu itibariyle karayollarının kesiştiği bir bölgede bulunan Afyonkarahisar’da, demiryollarında hızlı ve konforlu ulaşımı sağlayan YHT hattı tesis edileceğini bildirdi.
İzmir-Ankara YHT hattının, Ankara’dan hareket edildiğinde ilk durağının Afyonkarahisar olacağını dile getiren Balkanlıoğlu, şöyle konuştu:
“YHT projesi sayesinde Afyonkarahisar’ın ekonomik hayatı canlanacak, ufku açılacak ve geleceği aydınlanacak. Turizm, ticari ve sosyal hayat büyük ivme kazanacak. Afyonkarahisar, neredeyse Ankara’nın bir mahallesi haline gelecek. Afyonkarahisar’da evi olan, Ankara’da çalışan veya okuyan öğrencilerle Ankara’da evi olup Afyonkarahisar’da çalışan veya okuyan öğrenciler günübirlik gidip gelebilecek. Bizim için ve Türkiye için bu çok önemli durumdur. Bu anlamda TCDD Genel Müdürümüze ve teşkilatına teşekkür ederim.”

Ankara-Afyonkarahisar arası YHT ile 1 saat 15 dakika sürecek

Açıklamalar arasında Ankara-İzmir YHT projesi tamamlanması sonucunda Ankara ile Afyonkarahisar arasındaki yolculuk süresi 1 saat 15 dakika olacağı belirtildi.

Haberin tüm ayrıntılarına ulaşmak için: www.turkiyegazetesi.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: www.turkiyegazetesi.com

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 326